Seko mums

Vai sociālie tīkli var palīdzēt atrast darbu?

Ir 2017. gads. Gandrīz katrs izmanto kādu no sociālajiem tikliem. Citi tos izmanto, lai sazinātos ar radiem, draugiem un paziņām, citi izmanto, lai pastāstītu par sevi, bet vēl citi izmanto to, kā darba iegūšanas rīku. Apokopjām dažas idejas, kas var palīdzēt ar sociālo tīklu palīdzību atrast darbu.

Seko uzņēmumiem
Ir vairāki dabra sludinājumu portāli (piemēram, dreamjob.lv), gandrīz visiem ir savas lapas Facebookā un citos sociālajos tīklos. Seko šo uzņēmumu lapām, jo tās regulāri publicē darba piedāvājumus. Iespējams, starp šiem sludinājumiem būs arī kāds, kas Tevi interesēs.
Vai ir kāds konkrēts uzņēmums, kurā Tu gribētu strādāt? Seko šim uzņēmumam sociālajos tīklos, jo nereti viņi paši publicē aktuālākās vakances.

Izvieto savu CV savā profilā
Piemēram, Facebook piedāvā iespēju profila informācijā ievietot bijušās un esošās darbavietas un amatus, arī izglītības iestādes var pievienot. Citi izveido vizuāli pievilcīgu attēlu, informējot, ka meklē darbu un īsi pastāsta par savām prasmēm un vēlmēm. Cilvēki labprāt dalās ar šīm ziņām, kas nozīmē, ka potenciālāis darba devējs saņems Tavu CV pirms būs publicējis sludinājumu.

Pirms publicē, padomā
Ja vēlies sociālos tīklus izmantot kā darba meklēšanas instrumentu, pievērs uzmanību tam, ko publicē savā profilā. Vai daudzās bildes, kurās esi redzams ar alkoholu rokā, palīdzēs tikt pie darba? Mums katram ir savas domas par politiku, reliģiju un citām tēmām. Pirms izsakies, padomā, vai tas netraucēs iegūt Tavu sapņu darbu.

Iepriekšējais raksts Nākamais raksts