Seko mums

5 biežāk uzdotie jautājumi darba intervijās

5 biežāk uzdotie jautājumi darba intervijās

Ja esi devies uz vairākām darba intervijām, tad noteikti pamanīji, ka vairāki jautājumi atkārtojas gandrīz katrā uzņēmumā. Lai gan šos jautājumus esi dzirdējis iepriekš un esi uz tiem atbildējis, iespējams, katru reizi tik un tā samulsti. Tāpēc mēs apkopojām piecus biežāk uzdotos jautājumus, lai vari laikus sagatavot atbildes.

Pastāsti par sevi!
It kā nekas sarežģīts, tomēr ko tieši stāstīt? Tev nav jāstāsta par savām mīļākajām krāsām vai grupām (izņemot, ja tas attiecas uz darbu, kuru vēlies iegūt). Sagatavo īsu stāstījumu, kurā uzsver savas profesionālās kompetences un savu pieredzi. Pastāti par saviem sasniegumiem, iepriekšējo darba pieredzi un izglītību.

Kādas ir tavas stiprās un vājādz īpašības?
Jaunieši bieži vien pie šī jautājuma samulst. Negribas pārāk ļoti sevi slavēt, bet negribas teikt arī neko sliktu. Tāpēc jācenšas atrast līdzsvaru. Centies izdomāt pāris labas īpašības, kas noteikti noderēs jaunajā darbā. Nevajag arī noliegt, ka Tev nav slikto īpašību. Nosauc vienu vai divas, kas kas netraucēs tev iegūt darbu.

Vai Tev patīk darboties komandā?
Visgrūtāk ar šo jautājumu būs introvertiem cilvēkiem. Ja neesi komandas cilvēks, centies atrast pozitīvas lietas, sadarbojoties ar vairākiem cilvēkiem. Pamēģini atcerēties kādu piemēru no savas pieredzes, kad, pateicoties komandas darbam, ir sasniegti labi rezultāti. Ja esi ekstraverts cilvēks, tad visdrīzāk Tev patīk komandas darbs, līdz ar to šis jautājums grūtības neradīs.

Kā Tu tiec galā ar stresu darbā?
Uz šo jautājumu vislabāk būtu atbildēt, minot piemēru no iepriekšējās pieredzes, kad stresa situācijā esi veiksmīgi ar visu ticis galā. Ja tomēr šī pieredze bija negatīva, pastāsti, ko no tās esi mācījies. Nestāsti, ka vienmēr paliec mierīgs, jo saspringtas situācijas var būt ļoti dažādas, arī tādas, kurās pat vismierīgākie cilvēkis nespēj palikt mierīgi.

Vai Tev ir kādi jautājumi mums?
Laikus sagatavo jautājumus par uzņēmumu un pašu darbu, uz ko esi pieteicies. Tas parādīs, ka tiešām esi ieinteresēts. Ja šo jautājumu Tev neuzdod, tik un tā nekautrējies un jautā!

Iepriekšējais raksts Nākamais raksts