Seko mums

8 ieteikumi labam CV

Gandrīz vienmēr ceļš uz darba iegūšanu sākas ar CV, tas kalpo kā pirmais iespaids par potenciālo darbinieku. Tāpēc vienmēr sagatavo pareizu un profesionālu dzīves gājumu. Tam jābūt pārdomātam. Regulāri to atjauniniet, lai tas nav jādara pēdējā brīdī pirms sūtīšanas. CV forma nav oficiāli noteikta, internetā var atrast daudzus labus piemērus, kā to veidot. Var izvēlēties arī Eiropas Savienības standartu (jā, tads ir).

Glīts un pārskatāms izkārtojums
Veido savu CV vienkāršu un pārskatāmu. Tā, lai darba devējs var ērti visu apskatīt, izlasīt un atrast. Noteikti pārbaudi formatējumu, pats izdrukā savu dzīves gājumu, lai redzētu, kā tas izdrukāsies arī tavam topošajam dabra devējam.

Personīgā informācija
Norādi savu vārdu, uzvārdu, vecumu, dzīvesvietu un kontaktinformāciju. Lūdzu, lūdzu, norādi pieklājīgu, oficiālu e-pasta adresi (piemēram, vārds.uzvārds@…), nevis e-pasta adresi, ko izveidoji savos 15 gados.

Informācija par izglītību
Izglītības iestāžu un iegūto izglītību sarindo hronoloģiskā secībā, sākot ar jaunāko. Ja ir kāds mācību sasniegums, ar ko vēlies palielīties, droši dari to, jo tas var palīdzēt iegūt darbu.

Darba pieredze
Norādi savu darba pieredzi hronoloģiskā secībā, sākot ar jaunāko. Norādi uzņēmumu, ieņemamo amatu, darba laiku (cik ilgi nostrādāts uzņēmumā, nevis cik gara darba diena bijusi), kā arī galvenos pienākumus, kas bija jāveic. Izklāsti to īsi un saprotami, lai topošajam darba devējam nav jālasa gara eseja. Ja darbā bijuši kādi nozīmīgi sasniegumi, droši piemini tos.

Papildu informācija
Ja esi apguvis kādus kvalifikācijas celšanas kursus vai valodu kursus, piemini arī tos. Skolā apmeklētie pulciņi, piemēram, teātris neskaitās. Vēlams, lai papildu izglītību vari apliecināt ar sertifikātu vai diplomu. Ja esi darbojies sabiedriskā vai labdarības organizācijā, piemini arī to.

Informācija par hobijiem
Neaizraujies ar garu stāstījumu par saviem vaļaspriekiem. Apdomā, kas no hobijiem varētu radīt pozitīvu iespaidu un pat nedaudz uzlabot darbu jaunajā uzņēmumā. Tāpat apdomā arī, kuri no hobijiem noteikti neradītu labu iespaidu un pilnīgi noteikti nav saistīti ar tavu plānoto ieņemamo amatu.

Lietas, ko nepieminēt
Neko nemini par reliģiju, politiskajiem uzsktiem, rasi, seksuālo orientāciju. Pirmkārt, šāda informācija tavam darba devējam nav jāzina. Otrkārt, ja paudīsi kādus stingrus uzskatus, tas var traucēt iegūt kāroto darbu.

Atsauksmes
Labas atskausmes vienmēr nāk par labu. Norādi bijušo darba kolēģu (vadītājs vai kāds cits, kas bijis augstākā amatā) kontaktinformāciju un saistību ar viņiem (kādi amata pienākumi saistīja). Noteikti pirms tam informē šos cilvēkus, ka vēlies norādīt viņu kontaktinformāciju un ka ar viņiem, iespējams, sazināsies jūsu topošais darba devējs.

Iepriekšējais raksts Nākamais raksts